Lodní deník


uvod clenove stanovy denik plesy tabor zapisy z valne hromady zpet na uvodni stranu

Píše se rok 1998

Akce "BEREZINA"
Tábor Rožnov
Jarmark Miroslav
Kulm
Lednice - Campoformio
Pochod po bojišti
Bitva tří císařů
Silvestr u Buršů

14. - 15. 3. Akce "BEREZINA"

Počasí:
kolem nuly, poprašek sněhu, větrno, na druhý den chumemlenice -10

Účast:
contre-maître Janúšek
matelot Moravec

Pořadatel:
Baterie Dimitrie Donského (Vítkovci)

Akce malá (30 osob), ale úspěšná. Vysočina poskytla originální nevyzpytatelné ruské počasí. Francouzsko-rakouské oddíly pronásledovaly oddíly ruské a vystopovaly jejich zásobovací vůz. Po pár výstřelech se objevili rusové. V boji raněn do zadní části contre-maître. Potom problém s polesným Fučíkem. Vysvětlení i PČR. Večer rusové namíchali zrádnou limonádu, po které jsem se ( contre-maître) vzbudil na zemi. Návrat probíhal normálně bez událostí.

Zpět

8. - 10. 5. Tábor Rožnov

Počasí:
příjemně slunečno, večer chladno, bezvětří

Účast:
contre-maître Janúšek
matelot Petráš J.
matelot Petráš Z.
matelot Tecl
markytánka Petrášová

Pořadatel:
20. Kaunitz-Rittberg Nový Jičín

Při nácviku strhnutá rýna. Během útoku obsazení vesnice, potom zatlačeni do jednoho statku, kde všichni námořníci hrdinně padli. Večer zápas rugby Francie proti zbytku světa. Výsledek nejasný. Contre-maître naražena žebra. U ohně s Rusama vedena volná předvolební debata, s kterou spousta přísedících nechtěla mít nic společného. Vynalezen robot (zbláznil se) a pak topinkovač. Odhalen výskyt chleba. Návrat každý po vlastní ose.

Zpět

17. - 19. 7. Jarmark Miroslav

Počasí:
pařák jako kráva

Účast:
contre-maître Janúšek (scénář a režie)
husar Vytopilová

Pořadatel:
SNBB

Celkem nezdařená akce. Pořadatel nebyl schopen splnit nároky scénáře a režie. Vše nakonec uskutečněno na koleně s výrazným přispěním zvukaře Aleše Krejčí. Pořadatel absolutně nezvládl akci. Námořnictvo služba na zámku, spousta vína. Contre-maître ukřižován.
Pozorování:
granátník Vrána - chtěl střílet a dostal pěstí;
kapitán Medvěd - zdárně magoří z chlastu;
hlupák Prcek - opět spal v hladomorně.
Jak jsem řekl akce o ničem, ale byla provedena propagace námořníků.

Zpět

28. - 30. 8. "KULM"

Počasí:
dusno, teplo, pod mrakem občas slabé přeháňky

Účast:
contre-maître Janúšek
matelot Vytopilová
matelot Tecl
husar-zajatec Arivokkannan

Pořadatel:
Rakušáci - Chlumec p. Slavík

První den se jednotka zúčastnila sleziny country muzikantů u Krupce, super zábava až do rána. Druhý den součinnost se 4. oddílem z Lipska. Jídlo na oběd: tradičný kulmský játrový guláš. Bitva celkem zajímavá (cirkus bezděk ustoupil 10. pandurům). Námořníci buď padli nebo byli zajati. V zajetí dostatek slivovice i tabáku. Večer přijatý ruský návrh na mír. Matelot Vytopilová křest vodkou (hypnóza toalety). Contre-maître záchranář rusů, 15 minut Rus pod sprchou a je z něho kůň a ráno je z něho zoombie. Se 4. oddílem domluvena spolupráce na dalších akce. Vysoce kvalitní akce, 2. oddíl obdržel stuhu Kulm.

Zpět

27. 9. Lednice - Campoformio

Počasí:
pařák pod mrakem, větrno

Účast:
contre-maître Janúšek
matelot Vytopilová
matelot Petráš Z.
markytánka Petrášová
fotograt David
Husar-zajatec Jana Blázen

Výlet na Janův hrad, obelisk neopraven, od Honzu Dvořáka 18eme získané cenné informace. Jinak akce tradičně o ničem.Zmatená bitva v rákosí, moc chyběla organizace, na druhé straně velice dobrý oběd i žold.

Zpět

14. 11. Pochod po bojišti AUSTERLITZ

Počasí:

Účast:
contre-maître Janúšek
matelot Vytopilová
matelot Petráš

Trasa zvolena dle domluvy Horákov, Mohyla, Sokolnice. Po polích dle skutečného postupu francouzských vojsk. Matelot Vytopilová problém s kyčlí. Došli všichni. Příjemná procházka, příště nutná mapa bojiště. Bylo nafoceno několik zdařilých fotografií. Dvě byli odeslány Pierovi Orsatov. Do budoucna zkusíme tuto akci přijmout za svou tradici.

Zpět

27. - 30. 11. Bitva tří císařů 1998

27.11. Pietní akt ve Šlapanicích

Počasí:
zima, poprchá

Účast:
contre-maître Janúšek
matelot Vytopilová

V cukrárně čekání na začátek. 2. oddíl v sestavě 4. oddílu. Po ukončení aktu odjezd do Slavkova na koncert country do vinárny. Noc: Medvěd napadl fyzicky Borisa, a pak dál děla ožralý ostudu. V bitvě budeme uprostřed, dělat pole pro gardu s voltižérama.

28.11. Bitva

Ráno po nafasování všeho potřebného a zmateného obědu, kdy velká část vojska nedostala mekáč, nastoupili oba dva oddíly námořníků a v sestavě voltižérů se provedly tři neúspěšné útoky na střed sestavy spojenců. Část voltižérů ztratila orientaci a byli rozprášeni. Až po tomto se podařilo rozrazit spojeneckou sestavu, čímž byla bitva vyhrána. Mohutné oslavování v Tvarožné a Slavkově. Matelot Vytopilová usnula. Contre-maître rozvoz unavených. Potom hrdinně padl v Tvarožné.

29.11. Pietní akt "Mohyla míru"

Během pietního aktu se námořníci dostali až do Osaria, v kterém se rozléhal hluk bubnů a píšťal granátníků. Velice zvláštní pocit.
Po poctách rozchod do bydlišť. Vysoce organizovaná a tím i kvalitní akce. Po předchozích rocích třenic a zmatků Slavkov nabral na kvalitě obrovským skokem. Dnes stačí podle mě jen vyřešit přehlednost stravování a nenapravitelné alkoholické živly, které zostuzují celou snahu všech vojáků a velitelů.

18. 12.

KONEČNĚ MÁME REGISTRACI!!!

Zpět

31.12. Silvestr u Buršů

Počasí:
zima bez sněhu, větrno

Účast:
contre-maître Janúšek
matelot Vytopilová
matelot Petráš J.
markytánka Petrášová

Do půlnoci nás bavila televize ČT 1, kombinovaná s plánováním další činnosti námořníků a vzpomínkami na prožité akce minulých let. O půlnoci šílená střelba na terase a přípitek. Tak teda vítej roku 1999, ty co budeš posledním rokem 20. století. Snad budeš dobrým rokem, na který se nezapomíná. Toto je poslední záznam roku 1998, rokem vzniku "LES MARINES".

Zpět